Майстер-клас із виготовлення традиційної української писанки(вчитель Крутій О.І.). День другий. Більше бажаючих, більше воску і свічок, більше барвників. Гарні фігурки з воску виготовив учень 9 класу Гірняк Андрій. Семикласниці ще вчора встигли придбати писальця…Запах воску і свічок чути на обох поверхах школи. Двічі сигнал повітряної тривоги заганяє нас у сховище… Не здаємось. Сьогодні складніші узори, більше кольорів.
Варто пам’ятати, що писанка — це не просто гано розмальоване яйце, а символ. Сьогодні більшість захопились методом розпису «сорок клинців», коли яйце геометрично розділяють на багато трикутників, зазвичай їх 48 або й більше. У кожному трикутнику малюють різні символи. Писанка символізує сорок днів Великого посту та 40 років блукання по пустелі ізраїльського народу. Як піст закінчується великим святом Воскресіння, а 40 років блукань для їзраїльтян закінчились входом в обіцяну землю, так і писанка- сорокаклинка – сильний оберіг для дому, символізує багатство і благословення, перемогу добра над злом. Є повір'я, що розмальовуючи таку писанку треба загадати 40 бажань і вони обов’язково здійсняться.
Символічною також є колірна гама писанок
Червоний. Символізує добро, радість життя, для молоді – щасливий шлюб. За церковною традицією яйце червоного кольору є символом Воскресіння, жертовності, небесного вогню.
Жовтий. Символ небесного світила (сонця), тепла та врожаю (колір стиглого зерна). Яйця цього кольору оберігали від злих сил та лихого. Також жовтий був кольором багатства.
Зелений. Колір весни, воскресіння природи, надії та життя. Символізував пробудження природи від довгого зимового сну.
Бурий, коричневий. Символізує землю та її приховану життєдайну силу.
Чорний. Колір ночі, всього невідомого та таємного. Зазвичай використовується як тло, підкреслює силу інших кольорів. Він символізує нескінченність життя людини, буття після смерті.
Білий. Колір чистоти, символ вирію (раю). Білі символи на писанці символізували безгрішне життя.
Блакитний. Уособлював небо, повітря, воду, чистоту та здоров’я. На писанках він символізував насичення та небесну божественність.
Немає коментарів:
Дописати коментар